17 Ocak 2012 Salı

iki bin on iki hoş gelsin sefalar getirsin.Sevdiğiniz kim varsa
Sağlığı iyi olsun .
Kalbi ritmini çalsın.yanakları kiraz pembesi,dudakları bal olsun.Teni sıcak kalsın,enerjisi dışına taşsın.Ciğerlerinden nefes,midesinden gurultu,bacaklarından güç eksik kalmasın.Kanı bol olsun,damarlarında dönüp dönüp dolaşsın.
 Sevdikleriyle bir arada olsun.Kolu kollarına değsin,gözü gözlerinin içine baksın.Lafları birbiriyle başlasın.Nesi varsa bölüşecek biri olsun;nesi yoksa bulup getirecek biri olsun.Bu birileri az ama öz olsun.Bazıları dünyada tek olsun.Sevgisinin tamamını harcasın.Harcasın ki ; ona büyük bir miras kalsın.
  Sevmekten bıkıp usanmayacağı biri olsun.Onun yeri ayrı olsun.Onu soysun,başucuna koysun ama yalan uydurmasın.O her şeyine ,her haline tek tanık olsun.Bir hareketiyle güldüren,bir hareketiyle ağlatan olsun.Duyguların hepsi onda olsun.Kalbi buna teslim olsun.Bütün şarkılar onu anlatsın.Aşık olsun,sırılsıklam olsun.Kurumasın.
  Yapmaktan bıkıp usanmayacağı bir işi olsun.Başarının gerçek adının bu olduğunu unutmasın.İbadet eder gibi,bu keşfini her gün yeniden kutlar gibi,onu yapıp dursun.Yaptıkça daha iyi yaptığını görsün.Daha iyi yaptıkça bunu başkaları da görsün.O başkalarının bunu gördüğünü,dış gözüyle görsün,iç gözüyle işine baksın.
  Neşesi bol olsun.Kendini mutlu etsin,durduk yere neşelenmek nedir bilsin.İçinde bir şey durup durup zıplasın.Duydukları,gördükleri onu gıdıklasın,kahkaha attırsın.Gürültü çıkarsın.Saçma şeyler söylesin.Çocuklukta en şımardığı ana sık sık gidip gelsin.Nereye gidip geldiği bilinmesin.
  Değiştirmek istedikleri değişsin.İçte ve dışta,iyi günde ve kötü günde tadilat yapsın.Eskilerini atsın,ruhunu havalandırsın.Kapıda hep kamyonu dursun.Dilediği yere taşınsın.Kendinden taşınmak isterse,içindeki güç,dışındaki sevgi ona yardımcı olsun.Bileği bütün alışkanlıklarıyla,bağımlılıklarıyla güreşsin.
  Bir şey ona sürpriz olsun.Günlerinden bir günü,bir pakete sarılı olsun.Açılınca, içinden hiç beklemediği güzel bir haber çıksın.Bu gün üç yüz altmış beş'ten biri olsun.Öylesine bir pazartesi,arkaya kavuşturduğu ellerinde,unutulmaz bir salı saklansın.Öyle tahmini mümkün olmayan bir şey olsun ki bu , hayatın zekasını anlatsın.
  Bir hayali gerçek olsun.Bir hayaline gözünü yumsun.Peşinden koşup onu sobelesin.Hayalini kendinden saklamasın.Bir çizgi filmde olduğunu , her şeyin mümkün olduğunu unutmasın.
  Bu duayı okusun.Kendi sesiyle duysun.Duası gerçek olsun .
  Her kelimesine şükretsin.Tek satırına nazar değmesin . Amin.
        kaynak Sanırım her birini hak ettik....

8 yorum:

KızKardeş Derya dedi ki...

Aminnnnnnnnnnnn :)

Sevgiler..

adreferda dedi ki...

amiiin!

Assenol dedi ki...

Aminnnnnn :) çok ama çok güzel bir yazı olmuş bayıldım :)

 Stil Direktörü  dedi ki...

aminn süper yazıymış canım

FidoLand dedi ki...

Nil Karaibrahimgil'in en sevdiğim yeni yıl duasıdır :)
Hatırlatma için çok teşekkürler.
Sevgiler,

gülümse dedi ki...

aminnnnnnnnnnn.. süpersinnn ...kocaman sevgilerrrr:)))•♪•*♥gülümse♥*•♪•

Melis Kıyıcı dedi ki...

Gerçekten dileklerimiz aynı umarım çok güzel bir yıl olur hepimiz için canım. :)

BeTwin Us dedi ki...

Ne kadar içten bir dua bu, dilerim senin o güzel kalbinle paylaştığın bu dilekler hepimiz için gerçek olur canım benim :)

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...