31 Ocak 2012 Salı

Köy Okulu Icin Kütüphane Projesi

Gecen gün gelen bir mail beni cok etkiledi.Hatay'ın Reyhanlı ilçesine bağlı Karasüleymanlı Uzunköy İlköğretim Okulun da sınıf öğretmenliği yapan öğretmenimiz bana ulaştı ve bulundukları köy de bir kütüphane oluşturmak istediklerini bildirdi.Beni okuyanlar ya da bloğumu takip edenler bilir kitap okumayı o kadar severim ki kitapçılardan elim boş çıktığım pek görülmemiştir.Artık kitaplarımı bavullarda biriktiriyorum neredeyse işte şimdi tam zamanı dediğim yerdeyiz... Okuduğum onca kitabın bir başka ellerde tekrar hayat bulması ,okundukça o hayatlarla tanışılması o kadar önemli ki benim için umarım sizler için de öyle olur ve kitap bağışı yapmaya başlarız bu güzel okula ... Evet sosyal medyanın gücüne inananlardanım bende. Ne kadar fazla insan duyarsa o kadar iyi ..Bizim bir kitap ne olacak dediğimiz belki de onların hayal gücünü ve sonrasında hayatını değiştirecek .Umarım hepimiz faydalı olabiliriz ... Şimdi gerekli bilgileri veriyorum..
Kütüphane projemize destek olmak için ne mi yapabilirsiniz?


-          Hikaye, roman, dergi, ansiklopedi türü kitapları okulumuza kargo olarak yollayabilirsiniz.
-          Projemizi arkadaşlarınıza, akrabalarınıza vs duyurarak daha geniş kitlelere ulaşmamızı sağlayabilirsiniz.
-          Facebook,twitter,friendfeed ve bloglarınızda projemizi duyurarak ve bu sayfaya link vererek destek olabilirsiniz.Okul Bilgileri: HATAY’ın Reyhanlı ilçesine bağlı Karasüleymanlı Uzunköy İlköğretim Okulu

Kargo Adresimiz: Karasüleymanlı Uzunköy İlköğretim Okulu, Reyhanlı/HATAY

Not:  Okulumuz köy okulu olduğundan dolayı bazı kargo firmaları tarafından sorun-gecikme olabilir. Bu yüzden kitapları kargoya verdikten sonra kargo firmasını-kargo bilgilerini  mahmutadin@hotmail.com mail adresine yollarsanız daha iyi olur. Böylece kargonun takibini daha iyi yapabiliriz.
Kütüphanemizi oluşturduktan sonra resimler-videolar çekilip sizlere sunulacaktır.

facebook grubumuz:http://www.facebook.com/kutuphane.olusturuyoruz

1 yorum:

Seyyah dedi ki...

Facebookta paylastim bütücüm. Hayirli sonuclar cikacaktir insAllah. Sevgiler.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...